29 proc. więcej pasażerów na zachodniopomorskim lotnisku

Trzeci miesiąc z rzędu wzrostu obsługiwanych pasażerów i dobry początek roku dla szczecińskiego lotniska.

Premier Exif JPEG

W styczniu 2015 roku Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsłużył 22.536 pasażerów, co oznacza wzrost w stosunku do stycznia 2014 roku aż o 29,43 %.

W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego największy wzrost osiągnięto w segmencie ruchu niskokosztowego. Dzięki nowemu połączeniu do Londynu Luton jak również lepszemu obłożeniu samolotów na już istniejących trasach, ruch w tym segmencie wzrósł o prawie 44 %.

Największym zainteresowaniem cieszyły się połączenia do Londynu, z których to skorzystało 8.693 pasażerów. W dalszej kolejności było to Oslo i Warszawa.

Na dzień dzisiejszy z zachodniopomorskiego lotniska możemy kupować bilety na 10 trasach rozkładowych (Warszawa, Londyn Stansted, Dublin, Liverpool, Oslo Gardemoen, Londyn Luton, Oslo Torp, Stavanger, Bergen, Oslo Rygge) oraz 6 czarterowych (Hurghada, Sharm el-Sheikh, Antalya, Kreta, Endifha)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>